Koszulki a moda – czy t-shirt to dobra baza do udanej styizacji?

Umiejętność stylowego ubierania się czasami przychodzi z wiekiem, a czasami z doświadczeniem. Niektóre osoby mają niesamowite wyczucie trendów, potrafią ubierać się doskonale niezależnie od okazji. Inne muszą się tego nauczyć, oglądając magazyny o modzie czy czytając blogi poświęcone tej tematyce. Najważniejsze jednak jest to, że można to zrobić. Kluczem często jest zrozumienie własnych potrzeb w odniesieniu do ubrań, a następnie doprowadzenie swojej garderoby do takiego stanu, że większość rzeczy po prostu do siebie pasuje. Czasami szafa potrzebuje odświeżenia i uzupełnienia o tak zwane basicy, czyli rzeczy praktyczne, zakładane do wielu stylizacji.

Basicowe rzeczy w szafie

Czym są tak zwane basicy? To uniwersalne ubrania, takie jak na przykład klasyczne koszulki, biała koszula, świetnie skrojone jeansy czy czarna marynarka. Ubrania, które można zakładać na różne okazje, w różnorodny sposób stylizować, urozmaicając je ciekawymi dodatkami. Ważne, by były dobrze zaprojektowane i uszyte z materiałów doskonałej jakości. Warto wydać na nie trochę więcej pieniędzy, bo wtedy będą dłużej służyły, wciąż wyglądając nienagannie.

T-shirt jako baza do udanej stylizacji

Jednym z klasycznych basiców jest po prostu t-shirt. To rzecz, którą powinna mieć w szafie każda kobieta, w liczbie sztuk więcej niż jeden. Kultowe białe t-shirty pasują przecież do wszystkiego, można je dosłownie nosić każdego dnia, za każdym razem zmieniając ich charakter za pomocą pozostałych strojów oraz dodatków. Świetnie wyglądają i z czarną skórzaną ramoneską, z dwurzędową marynarką w granatowym kolorze, jak i oversizowym swetrem , nonszalancko opuszczonym na jedno ramię. Biały t-shirt to baza do stylizacji w stylu rockowym, nowoczesnym, romantycznym. Podobnie rzecz się ma z t-shirtami w kolorze czarnym i szarym, można je traktować tak samo jak te białe.

Na co zwrócić uwagę kupując koszulki damskie

Kupując dla siebie koszulki takie jak na Koszulkowo.com na nowy sezon, warto zwrócić uwagę z jakich tkanin zostały wykonane. Świetnie sprawdzi się len ponieważ jest przewiewny, idealny na gorące dni. Koszulki wykonane z modalu będą natomiast mniej się odkształcały niż te klasyczne bawełniane. Do pracy biurowej idealne będą natomiast koszulki z domieszką jedwabiu, bo są bardziej eleganckie i stylowe.