Spodnie softshell odpowiednie na zimowe wędrówki

Tkanina softshell cieszy się dużą popularnością w branży odzieżowej. Dzięki wyjątkowym właściwościom jest coraz częściej wykorzystywana do produkcji outdoorowych ubrań. Jako materiał przystosowany do trudnych warunków, posiada dobre opinie turystów i podróżników. Spodnie z tego tworzywa mogą być odpowiednie zarówno do noszenia w gorące dni, jak i w wyjątkowo zimnym otoczeniu. Jak wybrać model, który sprawdzi się w niskich temperaturach?

Grubość materiału

Wybierając ubranie z tkaniny syntetycznej, które ma stanowić dobrą warstwę izolacyjną chroniącą przed mrozem, należy zwrócić uwagę na grubość materiału. Czym warstwa tkaniny jest grubsza, tym lepszą ochronę zapewnia. Poszukując spodni softshell, które mają sprawdzić się w różnych warunkach, warto zadbać o to, aby w mniej mroźne dni nie było w nich za gorąco. Należy dokładnie zapoznać się z parametrami wybieranego modelu. Grubsze spodnie są również cięższe. Osoby poszukujące bardziej uniwersalnego ubrania mogą zaopatrzyć się w średniej grubości spodnie, które sprostają jednym warunkom noszone samodzielnie, a innym – w połączeniu z bielizną termoaktywną.

Spodnie softshell do zadań specjalnych

Odzież, która ma stawić czoła zimnym podmuchom wiatru, mrozom i zaspom śnieżnym, powinna być odpowiednio skonstruowana. Oprócz grubości materiału, bardzo ważne jest wybranie modelu z odpowiednimi dodatkowymi funkcjami. Dobrym pomysłem będą spodnie ze zintegrowanymi stuptutami. Innym rozwiązaniem chroniącym przed podwijaniem się nogawek są specjalne haczyki. Wzmocnienia wewnętrznych stron nogawek obniżają ryzyko rozdarcia materiału po założeniu raków. Warto również wybierać modele, których nogawki są rozpinane lub posiadają regulowany obwód. Bezpieczeństwo i ochrona przed przemarznięciem są wyjątkowe istotne. Dobór spodni z materiału softshell powinien więc być przemyślany.