Męskie bluzy z kapturem: jak je wybierać i nosić?

Bluzy to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów odzieży ocieplanej – każdy współczesny mężczyzna ma je w swojej szafie. Ich najważniejsze cechy to komfort, praktyczność i wszechstronność. Zastanów się, jak wybrać i prawidłowo nosić najpopularniejsze warianty bluz męskich.

Cechy bluz sportowych

Bluza z kapturem męska to swobodnie skrojony t-shirt z długimi rękawami, wykonany z ocieplanych materiałów i noszony na zewnątrz. Nowoczesne bluzy z kapturem mogą być wyposażone w zamki błyskawiczne, sznurki ściągające, kaptur, gumki i kieszenie.

Bluzę trudno nazwać wyłącznie męskim elementem ubioru – obecnie jest wariantem odzieży wierzchniej, który często można znaleźć w codziennym stroju kobiecym. We współczesnej modzie nie mogło zabraknąć tak popularnego wśród młodzieży elementu odzieży wierzchniej, jakim jest bluza. Doprowadziło to do powstania ogromnej liczby odmian tego ubioru, różniących się stylem, obecnością lub brakiem kaptura, zamka błyskawicznego i innych.

Najmodniejsze modele bluz z kapturem dla mężczyzn

Bluzy z kapturem. Jest to najpopularniejsza obecnie wersja bluz, nie tylko męskich, ale także damskich. Stały się one popularne w latach 70. XX wieku. Kluczową cechą tych modeli jest okap. W rzeczywistości słowo „hoodie” tłumaczy się z języka angielskiego jako „kaptur”. Można je również wyposażyć w zamki błyskawiczne i kieszenie trapezowe.

bluza z kapturem

Bluza sportowa. Dotyczy to wszystkich wariantów bluz wykonanych z bawełny (która dobrze wchłania wilgoć), które muszą mieć kaptur i zamek błyskawiczny. Kaptur powinien chronić sportowca przed deszczem, a zamek błyskawiczny ułatwia wentylację wewnątrz ubrania.

Bluza z zamkiem błyskawicznym. Zamek błyskawiczny może być na całej długości bluzy lub sięgać do klatki piersiowej. Mężczyźni wolą nosić pod takimi modelami ciekawe koszule, aby skupić uwagę na kołnierzyku.