3 zasady, jak wybrać pierścionek na zaręczyny

Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Warto postarać się, by był idealny. Jednym z najważniejszych elementów zaręczyn jest pierścionek na zaręczyny. Mężczyzna stoi przed trudnym wyborem, zanim wybierze ten jeden, jedyny sięga po porady bliskich (szczególnie bliskich przyszłej narzeczonej). Jak wybrać taki, który zachwyci przyszłą narzeczoną?

Dobór idealnego kamień

Najbardziej pożądanym kamieniem w damskiej biżuterii jest diament. To wiadomo nie od dziś. Diament jest jednym z najtwardszych minerałów występujących na ziemi. Oszlifowany diament zawsze będzie pięknie lśnił w zaręczynowym pierścionku.

pierścionek na zaręczyny

Zaręczynowe pierścionki równie pięknie będą wyglądały z szafirami, szmaragdami, czy rubinami.

Fason pierścionka na zaręczyny

Pierścionek na zaręczyny będzie zdobił rękę przyszłej narzeczonej do końca życia. Ważne, by wybrać fason, który przez długie lata będzie modny.

Zaręczynowe pierścionki dla pań, które noszą delikatną biżuterię muszą być klasyczne, najlepiej z oczkiem umieszczonym w centrum na 4 bądź 6 łapkach. Dla pań, które lubią bardziej wyrazistą biżuterie może być ciekawym wyborem pierścionek na zaręczyny, w którym umieszczonych jest kilka kamieni. Kompozycje kamieni mogą tworzyć wzory kwiatów, tarcz, czy pierścieni.

Jaki kolor złota wybrać

Czasy, gdy kupowano wyłącznie pierścionki zaręczynowe z żółtego złota minęły bezpowrotnie. Dziś kolor złota możemy dopasować do konkretnych wymagań, każdej z pań.

Wybierając pierścionek na zaręczyny z tego sklepu warto zwrócić uwagę, jaki kolor biżuterii najczęściej nosi przyszła narzeczona. Pierścionki zaręczynowe w kolorze białego złota na pewno będą idealne dla pań, które lubią srebrną biżuterię. Panie, które równie często noszą złoto jak srebro będą zachwycone pierścionkiem z mieszanego złota.