Czy warto decydować się na kolczyki dla dzieci?

kolczyki dla dzieci

Kolczyki dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wielu rodziców decyduje się na zakup tego typu ozdób już nawet dla swoich kilkumiesięcznych dzieci. W tym jednak przypadku powinni oni zachować szczególną ostrożność oraz starannie przemyśleć swoją decyzję.  

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kolczyki dla dziewczynek?

Kolczyki dla małej dziewczynki powinny być przede wszystkim bezpieczne i starannie wykonane. Ich noszenie nie może narażać malucha na utratę zdrowia lub życia. Kolczyki nie mogą być zatem przypadkowe i muszą posiadać dobre zapięcie. Zapobiega to przypadkowemu odpięciu kolczyka i jego zagubieniu lub wchłonięciu przez dziecko. Kolczyki dla dzieci tutaj dostępne są wykonane z wysokiej jakości kruszcu, który ogranicza ryzyko powstawania reakcji alergicznych oraz innych zmian skórnych i stanów zapalnych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku pierwszych kolczyków, które zakładane są bezpośrednio po przekłuciu uszu. Złote kolczyki, które mają kontakt z raną nie tylko zapobiegają powstawaniu zakażeń, ale również przyspieszają proces gojenia. W salonach kosmetycznych oferowane są również tak zwane kolczyki lecznicze, które wykonane są ze stali szlachetnej. W wypadku dzieci ich wybór nie jest jednak wskazany, ponieważ mogą zawierać w swoim składzie uczulający nikiel.    

Na jakie kolczyki dla dzieci warto się zdecydować?

Kolczyki dla dziewczynek powinny być niewielkie i dobrze korespondować z delikatną urodą dziecka. Nie mogą to być zatem produkty długie i wiszące oraz bogato zdobione. W zamian za to warto wybierać proste kolczyki wkręty, które zawsze należy zdejmować przez snem. Kolczyki dla dziewczynki powinny być również estetycznie wykonane. Mogą to być produkty pokryte emalią w ulubionym kolorze dziecka lub wyroby w kształcie kwiatów, zwierząt, serduszek czy postaci z bajek.