Trend: torby plecione

Dzięki nowoczesnym projektantom pleciona torebka może być teraz noszona również poza plażą. Aby taki dodatek pasował do miejskiego krajobrazu i przetrwał całe lato (lub, jeszcze lepiej, pozostał w szafie do następnego sezonu), warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Materiał

Do produkcji toreb wiklinowych najczęściej wykorzystuje się materiały naturalne. Główne wymagania stawiane tym materiałom to trwałość i odporność na wilgoć.

Jednym z najpopularniejszych jest rattan. Akcesoria z niego wykonane mają dobry kształt (zwykle jest to worek-sunduk lub model idealnie okrągły), są trwałe i wodoszczelne — nie straszny im więc nagły letni deszcz. Innym popularnym rozwiązaniem jest rafia, która jest wytwarzana z liści palmowych. Jest lżejszy od rattanu i bardziej elastyczny, więc można go złożyć do walizki i zabrać ze sobą na przykład na wakacje.

Okładziny i elementy wyposażenia

Ważne jest, aby pleciona torebka miała wewnątrz podszewkę. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że drobne przedmioty, takie jak klucze czy ulubiony balsam do ust, przypadkowo wpadną przez otwory w splocie. Podszewka jest zwykle wykonana z tkaniny naturalnej, takiej jak len lub bawełna, dzięki czemu zlewa się z materiałem podstawowym. Najlepiej, jeśli podszewka jest wyposażona w specjalną klapę zapewniającą dodatkową ochronę zawartości — zamki błyskawiczne lub błyskawiczne są trudne do wszycia w tkane torby.

Warto również zwrócić uwagę na uchwyty. Jeżeli planujesz nosić w torbie ciężkie przedmioty, lepiej, aby jej uchwyty były wzmocnione, np. wełnianymi nićmi lub wykonane z innego, bardziej wytrzymałego materiału. W przypadku modeli, których nie nosi się na ramieniu, lecz w ręce, uchwyty są najczęściej okrągłe — wykonane z drewna, bambusa lub tworzywa sztucznego. Jest wytrzymały i ma fajny wygląd.