Jaką męską kurtkę wybrać w tym sezonie?

Jeśli mowa o kurtkach zimowych, obecnie na topie są pikowane, puchowe, sportowe oraz parki. Często zastanawiamy się jaką kurtkę zimową wybrać i jaka będzie najbardziej praktyczna. Na rynku znajdziemy ogromny wybór kurtek męskich i każdy mężczyzna powinien znaleźć coś idealnego dla siebie. Jednakże warto zapoznać się z obecnie panującymi trendami dotyczącymi męskich kurtek.

Męskie kurtki – jaki krój wybrać?

Kurtki męskie powinny być przede wszystkim ciepłe, wygodne oraz praktyczne. Dobrze, jeśli będą także ładnie wyglądać, byśmy czuli się w nich doskonale. Istnieje wiele kurtek, które są stylowe oraz zapewniają ciepło. Wszystkie powinny przydać się w czasie aktywności w zimniejszych temperaturach. Jedne idealnie będą pasować na spacer po zamarzniętym parku, a inne uchronią przed zimnem w czasie długiego stania na przystanku, w oczekiwaniu na nasz autobus. Kurtki męskie mogą być także świetne na wypad w góry bądź na stok narciarski.

Warto podkreślić, że krój jest bardzo istotny. Te dłuższe i sięgające do połowy uda będą chronić nas w największe i najgroźniejsze zimowe dni, lecz mogą być mało praktyczne w czasie uprawiania sportu. Warto wybrać kurtkę męską w odniesieniu do własnych preferencji. Kurtka powinna być zrobiona przede wszystkim z solidnego materiału, który będzie przewiewny i uchroni nas podczas niekorzystnej pogody. Kurtki męskie powinny być także wygodne w noszeniu, ponieważ nawet najbardziej elegancki strój nie zrekompensuje nam należytej wygody.

Parka na największe mrozy

męska kurtka parka

Przyjęło się, że kurtka męska powinna być nieco dłuższa niż odzież zakładana w pozostałych porach roku, dlatego też bardzo często kupowane są podczas zimy kurtki parki, dłuższe, cieplejsze oraz zrobione z mocnych, nieprzepuszczających zimna tkanin – często posiadają futerko tuż przy kołnierzyku oraz kapturze. Warto zaznaczyć, że kurtki typu parki to aktualny hit sezonu. Warto postawić na parkę o przedłużonym kroju, która posiada duży, ocieplany kaptur. Warto jeśli będzie odpinany i wypełniony ciepłym futerkiem.