Oferta sklepów z odzieżą i bielizną damską

Podomka lub inaczej szlafrok to rodzaj okrycia noszonego na nocną bieliznę, jeśli wymagają tego okoliczności (np. niska temperatura, obecność innych osób). Poza niewątpliwą funkcjonalnością może służyć też jako ozdoba, zwłaszcza jeśli jest częścią kompletu lub został wykonany z wyjątkową dbałością o szczegóły. Rola szlafroka z tego powodu może być zróżnicowana i nie da się jej jednoznacznie zdefiniować. 

Funkcjonalność szlafroka

Dostępne w sprzedaży szlafroki damskie bywają bardzo różne, zarówno pod kątem rozmiaru, jak i stylu. Chociaż w tej odzieży nie wychodzi się z domu, dla wielu pań jest bardzo istotne, jak prezentują się na co dzień, np. w sypialni. Estetyczny szlafrok sprawia, że można poczuć się bardziej kobieco nawet przy wykonywaniu codziennych czynności, przyrządzaniu śniadania czy robieniu makijażu. Dlatego też warto wybierać przyjemne dla oka kolory i wzory, a nie sięgać po pierwszy lepszy model. 

Jeśli chodzi o materiał, warto mieć na uwadze fakt, że tak naprawdę szlafrok będzie w użyciu bardzo często i najprawdopodobniej będzie wymagał częstego prania. Dobrze więc wybrać tkaninę, która jest dość odporna na temperaturę i wpływ detergentów. Producenci wiedzą o tym i przeważnie szlafroki okazują się łatwe w praniu, ale zawsze można trafić na wyjątek. 

Dobór szlafroka, jeśli chodzi o funkcjonalność, trzeba uwarunkować pod względem swoich przyzwyczajeń. Te panie, które używają szlafroków jedynie wtedy, gdy muszą rano otworzyć drzwi np. listonoszowi, mają szerokie pole możliwości. Ubiór służący do porannego krzątania się po domu powinien być dużo bardziej funkcjonalny i nie aż tak elegancki. Jeszcze inną opcję można wybrać, jeśli szlafrok ma być w założeniu kolejnym elementem bielizny – wtedy może nawet przypominać peniuar, być półprzezroczysty, wyposażony w różnego rodzaju delikatne ozdoby. 

Wybór najlepszego szlafroka

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać szlafrok damski, można po prostu zapoznać się z ofertą sklepów. Niektóre propozycje to najmodniejsze modele szlafroków – https://intimiti.pl/szlafroki i może być ciężko zdecydować się na jeden konkretny gatunek. Moda w tym przypadku może nie zmienia się aż tak często, ale widać wpływ najbardziej popularnych kolorów w danym sezonie lub występują dodatki typu koronka, pasek, kokardki itd., które również są modne. Oczywiście nic nie występuje w nadmiarze, bo szlafrok powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale po przyjrzeniu się widać, w jaki sposób podnoszą estetykę odzieży.

Dla wielu pań istotne będzie to, czy będą czuły się wygodnie w szlafroku, czy nie będzie on zbyt gorący, za długi, krępujący ruchy lub za krótki. Często wybierane są modele zawierające pasek lub kieszenie, bo okazują się użyteczne podczas codziennego korzystania. Do kieszeni można włożyć jakiś przedmiot, który potrzebny jest w danym momencie, można też ogrzać tam dłonie gdy akurat jest zimno. Pasek jest również bardzo przydatny z uwagi na możliwość lepszego dopasowania szlafroka i przytrzymania go, żeby się nie rozchylał. 

Czy szlafrok może podkreślać figurę?

Szlafrok zdecydowanie nie kojarzy się z ubiorem, który podkreśla estetyczne walory sylwetki. Przeważnie jest dość obszerny i bardzo skutecznie „kryje”. Duża ilość materiału może jednak wydawać się przyciężka i ubranie zamiast czegoś wygodnego, narzucanego rano na szybko okaże się problematyczne i nieprzyjemne. Na szczęście wiedząc, jak wybrać szlafroki damskie można uniknąć takich trudności – na pewno trzeba znać swój rozmiar i stosować to kryterium wyboru. Lepiej jest zdecydować się na nieco większy model, bo te zbyt dopasowane niemal na pewno będą niewygodne, zwłaszcza przy użytkowaniu np. po wyjściu z łazienki. Niemal każdy szlafrok ma pasek bądź można go założyć poła na połę i spiąć – dzięki temu sylwetka jest podkreślona, choć odrobinę. To dużo lepsze rozwiązanie niż próba wpasowania się w mniejszy rozmiar, bo mały model będzie miał przeważnie zbyt krótkie lub zbyt wąskie rękawy i będzie za mocno się rozchylał. Takie defekty uczynią go niepraktycznym, a rzadko kiedy ten rodzaj odzieży ma wyłącznie funkcje ozdobne.