Kurtki męskie jesienne do formalnych i luźnych stylizacji

Wraz z nadchodzącym ochłodzeniem poszerza się asortyment na kurtki przejściowe męskie, które są nieodłącznym elementem zarówno sportowych, jak i formalnych stylizacji. W jakie przejściówki warto się zaopatrzyć, aby nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim ochronić się przed przenikliwym chłodem, wiatrem, a nawet deszczem?

Popularne fasony kurtek przejściowych męskich

Wśród tego rodzaju męskich okryć wierzchnich znajdą się klasyczne i sprawdzone fasony, które świetnie podkreślają atuty męskiej sylwetki, jak i kroje o nieco bardziej sportowym charakterze idealne do codziennych, casualowych stylizacji.

skórzana kurtka z kapturem

W zależności od osobistych preferencji i potrzeb kurtkę męską jesienną można więc dopasować adekwatnie do sytuacji, w jakich będzie nam służyć. Obecnie wśród popularnych fasonów męskich kurtek przejściowych dominują kurtki jesienne pikowane, skórzane, zamszowe, parki, a także bomberki. Te o prostym i klasycznym kroju sprawdzą się w formalnych stylizacjach, a parki czy bomberki w nieco bardziej luźnych.

Z jakiego materiału powinna być kurtka męska na jesień?

Rodzaj zastosowanego materiału ma bardzo istotne znaczenie w wielu kwestiach. Przede wszystkim jego zadaniem jest zapewnić właściwą termoregulację i chronić przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale istotne jest również to, jak materiał zachowa się pod wpływem prania.

Kurtka jesienna męska może być uszyta ze skóry, bawełny, a także materiałów syntetycznych takich jak poliester czy nylon. Powodzeniem cieszą się również mieszanki, np. bawełny i poliestru. Domieszka sztucznych włókien sprawia, że kurtka nie gniecie się i nie zmienia swojego kształtu pod wpływem prania. Właściwą termoregulację zapewniają przede wszystkim naturalne materiały.

Kurtki przejściowe w klasycznych i ciekawych kolorach

Klasyczne kurtki męskie jesienne utrzymane są najczęściej w uniwersalnej kolorystyce, tj. czerni, brązie czy granacie. Fasony sportowe to zdecydowanie dużo bardziej wyrazistych kolorów i wzorów, w które warto zainwestować, jeśli nie boimy się oryginalnych rozwiązań w swoich stylizacjach.