Koszula nocna bawełniana – aby sen był komfortowy

Każdy ma indywidualne preferencje dotyczące tego, czy lepiej śpi się w pełnej piżamie czy koszuli nocnej. Niezaprzeczalnie, każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które są w różnym stopniu doceniane przez różne osoby.

Koszula nocna bawełniana – podstawowe zalety

Jednym z największych plusów tego typu odzieży jest jej przewiewność. Ta z kolei, w okresie letnim, pozwala na zachowanie maksymalnego komfortu nawet przy bardzo wysokich temperaturach. W przeciwieństwie do modeli dwuczęściowych, koszula nocna zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i nie opina ciała tak mocno.

Jak przekazują niektórzy lekarze, ten rodzaj odzieży nocnej może mieć także pozytywny wpływ na brak jakichkolwiek problemów powiązanych z infekcjami intymnymi – właśnie ze względu na zwiększoną przewiewność oraz brak bielizny, która mogłaby prowadzić do przegrzania.

Bawełniana koszula nocna – jakie ma wady?

To rozwiązanie ma także pewne wady – związane głównie z jej największą zaletą: przewiewnością. W związku z tym, że koszula nie jest w żaden sposób przytrzymywana w kroku, może się zdarzyć, że podwinie się w nocy, powodując wychłodzenie.

Jednakże takie ryzyko zachodzi wyłącznie u osób śpiących bardzo niespokojnie. W każdym innym przypadku – koszula nocna wykonana z bawełny jest doskonałym wyborem na najcieplejszą część roku jako komfortowa bielizna nocna. Z jej zastosowaniem można wygodnie wypocząć bez przegrzewania się w gorące, letnie noce.