Jakie buty nosić do eleganckich ubrań?

buty sportowe z perełkamiW dzisiejszych czasach panuje znacznie większa swoboda, jeśli chodzi o wybór obuwia i łączenie go z resztą noszonej odzieży. Dla przykładu, wiele pań decyduje się na sportowe buty wysokiej jakości do sukienek, zwłaszcza noszonych na co dzień lub na mniej zobowiązujące okazje. Eleganckie przyjęcia warto uświetnić szpilkami, ale wszelkie codzienne zdarzenia nie wymagają takiego obuwia.

Tanio, a dobrze

Z uwagi na dużą popularność butów w sportowym stylu, są one łatwo dostępne i przeważnie nietrudno upolować „okazyjną” cenę, żeby trochę zaoszczędzić. Tanie sportowe buty damskie bywają noszone każdego dnia, bo zdecydowanie pasują do wszystkiego. Ich bardziej elegancka wersja ma wyższy obcas lub koturn zamiast płaskiej podeszwy. W większości przypadków modele oferowane w znanych sklepach różnią się ciekawymi wizualnie szczegółami, więc można wyposażyć się w obuwie w tym samym stylu, ale jednak inne i dobierać je do kolejnych stylizacji. Niewysoka cena obuwia ułatwia planowanie i robienie zakupów.

Sportowy styl i szyk

Odzież w sportowym stylu nie przeszkadza nosić się bardzo kobieco. Estetyczne, wygodne sukienki łączone z prostymi w formie kurtkami czy żakietami tworzą ciekawe stylizacje możliwe do uzupełnienia odpowiednim obuwiem. Buty sportowe na koturnie będą jak najbardziej w tej sytuacji pasować. Można je nosić na przemian z płaskimi, w zależności od tego, jakiego wykończenia potrzebuje ubiór. Koturny bywają bardzo różne, więc ich wysokość da się dopasować do własnego kryterium wygody. Lepiej za bardzo nie szaleć z centymetrami, bo choć koturny są znacznie bardziej wygodne od szpilek, również mogą stanowić np. obciążenie dla kręgosłupa i trzeba nauczyć się na nich chodzić. Zakup wygodnych, dobrze dopasowanych butów w odpowiednim rozmiarze ułatwi naukę i sprawi, że nogi nie będą zmęczone nawet po całym dniu chodzenia czy spędzonym w pracy.