Idealne obuwie na letnie ciepłe dni – sandały na platformie

Latem każdej kobiecie zależy aby czuć się komfortowo, wygodnie a jednocześnie kobieco. Duży wpływ na samopoczucie oraz wizerunek ma rodzaj aktualnie noszonego obuwia. Wiele kobiet decyduje się na sandały na platformie, które są wygodne, lekkie a jednocześnie stanowią doskonałą alternatywę dla szpilek. Noszenie ich dodaje kilka centymetrów wzrostu, nie obciąga i jest bezpieczne dla kręgosłupa.

Platforma a koturn – jaka jest różnica?

Te dwa rodzaje obuwia – na platformie a na koturnie warto rozróżniać. W przypadku butów na koturnie, podwyższona zostaje tylna oraz środkowa część stopy. Dlatego w tym przypadku, dolna część stopy oraz palce zostają obciążone, co może wiązać się z delikatnym dyskomfortem podczas noszenia. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku sandałów na platformie. Platforma z założenia płaska, dzięki czemu komfort noszenia takich butów jest dużo większy. Zastosowanie tego rodzaju podwyższenia sprawdza się doskonale w letnich warunkach – stopa się nie ześlizguje a jednocześnie nogi wyglądają kobieco i zostają optycznie wyszczuplone.

W jaki sposób nosić sandały na platformie?

sandały na platformie

Obuwie na platformie w sezonie letnim doskonale prezentuje się z motywami kwiatowymi. Takie sandały idealnie skomponują się z pojedynczymi elementami garderoby w kwiatowymi printami, świetnie będą też wyglądały w wersji total look. Sandały na platformie warto też komponować z długościami maxi. Na takie stylizacje mogą decydować się też niskie kobiety, bowiem platforma wydłuży optycznie sylwetkę. Połączenie zwiewnej długiej sukienki z takimi sandałami będzie wyglądało dziewczęco a przy tym będzie bardzo wygodne.