Jak wybrać sukienkę wieczorową idealną dla siebie?

Sukienka wieczorowa jest bardzo ciekawym elementem garderoby. Kojarzy się ona z bardzo uroczystymi okazjami i wprowadza nastrój podniosłości. W zależności od rangi i stopnia formalności danej okazji lub spotkania suknia powinna spełniać pewne wymagania, na przykład w zakresie długości. Ponadto, powinna być dopasowana do sylwetki i karnacji właścicielki. Zatem, jak wybrać sukienkę wieczorową idealną dla siebie?

Jak wybrać sukienkę wieczorową idealną dla siebie?    

Jak wspomniano powyżej podczas wyboru idealnej sukienki wieczorowej powinno się zwracać szczególną uwagę na rodzaj okoliczności oraz typ sylwetki i karnację kobiety.

Sukienka wieczorowa – wybór w zależności od okazji 

Uroczystości mogą się różnić pod względem formalnym. Te bardziej oficjalne, takie jak uroczyste gale wymagają stroju bardzo eleganckiego, zaś te nieco mniej poważne, takie jak bale karnawałowe czy studniówki mogą cechują się większym luzem i oryginalnością kreacji. Klasyka obejmuje długości maxi oraz kroje bardzo tradycyjne i lekko rozszerzające się ku dołowi. Podczas mniej oficjalnych spotkań można za to wybierać kroje midi, a nawet mini. Mogą być one bogato zdobione lub wykonane z mieniących się materiałów. Wesela cechuje dowolność kroju, a elementem ozdobnym mogą być frędzle lub pióra.

Sukienka wieczorowa – wybór w zależności od typu sylwetki

Idealna sukienka wieczorowa powinna podkreślać atuty sylwetki oraz tuszować jej niedoskonałości. Kobiety o tym typie budowy gruszki powinny wybierać kroje dopasowane w biuście oraz talii, tworzące literę A. Kobiety o typie jabłka prezentują się dobrze w sukniach z podwyższoną linią pod biustem, co nadaje sylwetce prawidłowe proporcje. Panie o kształcie klepsydry wyglądają korzystnie w sukniach dopasowanych w rejonie talii, z dekoltem wyciętym w kształcie trójkąta. Natomiast chłopięca sylwetka wymaga nadania pełniejszych kształtów poprzez liczne drapowania i marszczenia.

Suknia wieczorowa – wybór w zależności od karnacji  

Pianie o jasnej karnacji nie powinny wybierać kolorów zbyt ciemnych z uwagi na efekt bardzo dużego kontrastu. Natomiast ciemniejsza cera wyglądać będzie pięknie w kolorach soczystych i bardzo nasyconych.