Najmodniejsze sukienki na wesele w tym sezonie

Ceremonia ślubna jest wyjątkową okazją, aby towarzyszyć parze młodej w tym szczególnym dniu podczas składania przysięgi i zabawy do białego rana. Zaproszeni goście powinni prezentować się schludnie i elegancko, gdyż jest to jeden z najwspanialszych dni w życiu pary młodej. Panowie mają prostsze zadanie, marynarka, spodnie, koszula i można wyjść z domu. Panie natomiast mają nieco gorszą sytuację i muszą wybrać odpowiednią sukienkę. 

Jak wybrać sukienkę na weselę?

Wesele jest szczególnym dniem, w którym każdy z gości powinien wyglądać szykownie. Nie jest to oczywiście bal sylwestrowy czy spotkanie biznesowe, ale sukienka powinna być odpowiednio dobrana do okoliczności. Pierwszą podstawową rzeczą jest to, aby nie wybierać białych kreacji, gdyż biel jest tylko i wyłącznie zarezerwowana dla pani młodej. Czarne sukienki też nie do końca dobrze się prezentują, chyba że dobrane zostaną do nich kolorowe dodatki, które nieco rozweselą strój. Sukienka nie może być za krótka, czyli zbyt seksowna. Sukienki z głębokim dekoltem czy wycięciem na plecach lepiej założyć na imprezę w klubie lub na prywatkę. Sukienka powinna być elegancka, ale letnie wzory w kwiaty z falbankami także mogą zostać wybrane. 

Sukienka na wesele dla młodszych i starszych

Panie na wesele najczęściej wybierają sukienki, choć czasami zdarza się spodium czy garsonka. Sukienka jest jednak najbardziej uniwersalna i pasuje zarówno dla nastolatek, jak i dla dojrzałych pań. Oczywiście należy wybrać model odpowiednio dopasowany do wieku. Dostępne są sukienki o różnym kroju, co umożliwia dopasowanie ich do każdej sylwetki. Szczupłe panie mają zawsze łatwiejsze zadanie, ale i te bardziej krągłe nie muszą się obawiać, że nic nie znajdą. Jest wiele wzorów, które tuszują drobne niedoskonałości, a przy tym wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Młodsze panie mogą wybrać kreacje w nieco odważniejszych kolorach. Aktualnie modne są wyraziste barwy i pastelowe odcienie. Seniorki mogą postawić na stonowane kolory, takie jak granat, szarość czy beż.