Czapki Marvel w wielu krojach

Czapki z daszkiem od wielu lat stanowią niezwykle ważną część męskiego stroju. W czasie okresu letniego to akcesorium jest zakładane na głowę coraz częściej. Wybór czapki pomimo ich ogromnej popularności nie jest wcale taki łatwy. Czapka ma za zadanie nie tylko dodać stylu, ale też wygląd ten poprawiać.

Odpowiednio dobranie modelu jest ściśle związane z kształtem twarzy. Kilkanaście lat temu czapki z daszkiem mogły kojarzyć się ze stylem sportowym. Z biegiem lat jednak męska moda zrewolucjonizowała się co sprawiło, że obecnie czapki z daszkiem mogą być noszone nawet w przypadku bardziej eleganckiej stylizacji. W celu prawidłowego dobrania czapki należy wiedzieć, które modele są dostępne na rynku.

Jaki model wybrać?


Na rynku królują trzy podstawowe rodzaje czapek, które różni: wielkość, szerokość, rodzaj daszka oraz typ zapięcia. Czapki Marvel klasyczne tak zwane bejsbolówki to czapki, które posiadają system regulacji umiejscowiony z tyłu, charakteryzują się zaokrąglonym daszkiem przez co łatwiej dopasować jest je do głowy. Drugim rodzajem czapki z daszkiem Marvel są nakrycia głowy typu snapback. Snapbacki są większe od klasycznych bejsbolówek oraz tak jak poprzednie posiadają regulowane zapięcie z tyłu czapki.

Czapki Marvel typu fullcap to trzeci z kolei rodzaj czapek. Jest niezwykle podobna do snapbacków lecz nie ma możliwości regulowania ich przez brak plastikowego zapięcia z tyłu. Popularne ostatnimi czasy są również czapki typu 5 panel. Czapka Marvel typu 5 panel jest uszyta z pięciu części, z czego jedna z nich to logo.