Co warto zabrać na pierwszy trening sztuk walki?

Sztuki walki od zawsze były dla człowieka fascynującą formą uprawianego sportu. Opierające się na rywalizacji i porównaniu swoich umiejętności, z łatwością zyskały popularność na całym świecie.

odzież patriotycznaNa pierwszym treningu (który często jest darmowy) nikt nie wymaga profesjonalnego stroju. Nie trzeba od razu mieć karate gi, czy koszulki z logiem klubu, w którym odbywa się trening. Ważne jest to, żeby ubrać się wygodnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się dresy posiadane od kilku lat oraz odzież patriotyczna, którą mamy w szafie lub możemy kupić w sklepie FighterShop. Może nam z łatwością przypominać o celu, w którym trenujemy lub stanowić dodatkową motywację podczas ćwiczeń.

Obuwie, które nosimy również jest ważne, jednak niektóre sporty go nie wymagają. Przed treningiem warto skontaktować się z trenerem lub znajomym, który trenuje czy jest ono wymagane.

Kolejną, wyjątkowo ważną kwestią jest woda. O tym, jak ważne jest nawodnienie szczególnie dla osób uprawiających daną aktywność fizyczną po raz pierwszy chyba nie trzeba wspominać. Równie potrzebny może okazać się ręcznik.

Podczas treningu i chwil słabości najważniejsze jest nasze nastawienie. Należy pamiętać o tym, co nas motywuje, niezależnie, czy jest to chęć pochwalenia się, możliwość obrony rodziny, lub lokalny patriotyzm. Na pierwszych zajęciach niewskazane jest również porównywanie się do innych – to raczej oczywiste, że wszyscy trenują dłużej. Słuchając zaleceń trenera to idealna pora, by zacisnąć zęby i udoskonalać swoje własne umiejętności.