Botki wiązane – znakomite obuwie zimowe

Zima jest okresem, w którym najtrudniej jest zachować modny wygląd. W końcu ubrania zimowe muszą być przede wszystkim ciepłe, zwłaszcza jeśli na ulicach pojawia się śnieg. Oczywiście dotyczy to także butów. Jednak istnieje stylowa odmiana obuwia, którą można nosić zimą z ogromnym poczuciem komfortu. Mowa tu o botkach wiązanych, czyli butach niemalże uniwersalnych dla obu płci i osób reprezentujących każdy styl ubioru.

Jak wyglądają wiązane botki?

Botki to buty z charakterystyczną, długą cholewką sięgającą kostek noszącego. Równie wysokie sznurowadła pozwalają doskonale dopasować je do kształtu stopy, co w połączeniu z wcześniej wspomnianą cholewką dobrze chroni przed mrozem. Zwykle widuje się botki wiązane ze skóry zwierzęcej, ale dla osób prowadzących wegański styl życia dostępne są również modele z ekoskóry, jak i tworzywa sztucznego. Buty te można dopasować naprawdę do każdej stylizacji, dlatego cieszą się one ogromną popularnością wśród Polek i Polaków.

Co cechuje wiązane botki zimowe?

Botki wiązane przystosowane do warunków zimowych zwykle są w środku wyłożone ciepłym materiałem, który dzięki budowie buta zapewnia całkowitą ochronę stóp przed mrozem. W dodatku większość modeli jest wodoodporna, przez co można w nich chodzić nawet po śniegowych zaspach. Odradza się jednak zakupu zimowych botek sznurowanych na obcasie, ponieważ można się w nich łatwo poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę.