Vans Old Skool – hit czy kit streetwearu?

Moda dość dynamicznie się zmienia. Coś, co w maju wypełniało sklepowe półki, w czerwcu czy lipcu, okazuje się już całkowicie nienadające się do noszenia. Oczywiście to tylko skrajny przypadek, ponieważ dane elementy garderoby zazwyczaj królują przez cały sezon, aby dopiero w następnym roku być passé.

Czy wszystko traci na popularności?

Nie dzieje się tak jednak w przypadku wszystkich elementów garderoby, ponieważ są takie ubrania, które można nosić w każdym sezonie oraz takie, które raz na jakiś czas wracają do łask. Można je zatem określić jako klasyki, ponieważ wciąż wypierają nowe pomysły, które nie utrzymują się długo. Do takich elementów garderoby można zaliczyć buty Vans Old Skool, które wielokrotnie królowały w modzie. Mimo że ostatnio słuch o nich zaginął, w tym sezonie, a także następnych, może być o nich głośno. I tutaj bez wątpienia wygrają osoby, które nie pozbyły się swoich egzemplarzy przy pierwszej lepszej okazji, ponieważ jak to już z modą bywa – kiedy coś jest popularne, bardzo szybko zwielokrotnia swoją cenę.

klasyczne buty vans Old Skool

Czy na pewno warto je kupić?

Patrząc na to, że ten model obuwia bardzo często wraca do łask, nie jest tajemnica, że ich kupienie, nie będzie zmarnowaniem pieniędzy, ale inwestycją na lata. Można nawet śmiało określić, że niegdyś Vans Old Skool hit street stylu, ponownie wojuje. Jak długo utrzyma się na powierzchni? Na pewno przez kilka miesięcy, ale pewnie za jakieś dwa lata ponownie będzie modny. I tak już za każdym razem. Nie wolno też zapominać, że jest to obuwie wygodne oraz dobrze wykonane, więc jedna para posłuży przez lata.

Reasumując, dzisiejszy artykuł mógłby mieć inny tytuł, na przykład Vans Old Skool powrót modnej i ponadczasowej klasyki, ale nie jest tajemnicą, że z pewnością jeszcze nie raz o nich usłyszymy, więc klasyka zawsze wraca.