Seksowna czerwona sukienka – symbolika koloru

Seksowna czerwona sukienka uchodzi za jedną z najlepszych stylizacji na walentynki. Święto to, ogólnie rzecz biorąc, przepełnione jest kolorem czerwonym – czerwone serduszka, czerwone witryny sklepów, czerwone róże… dlaczego tak jest i co właściwie symbolizuje ten intensywny kolor?

Kolor miłości

Czerwony to bardzo żywy kolor, jeden z najbardziej przyciągających uwagę naszego otoczenia. Miłość również jest intensywna, namiętna, dlatego też czerwień to kolor miłości. W Chinach panny młode wybierają nawet suknie w tym kolorze na swój wyjątkowy, ślubny dzień! W Polsce takiej tradycji akurat nie ma, a seksowną czerwoną sukienkę panie zakładają na rocznicę, walentynki czy gdy chcą poczuć się szczególnie kobieco.

Pewność siebie

Kolor czerwony pomoże wyróżnić się, dodać pewności siebie. To kolor dominacji i ekstrawertyzmu. Poza tym, symbolizuje życie czy siły witalne! W feng shui przynieść ma bogactwo, pomyślność, moc oraz szczęście. Co najlepsze, kolor czerwony kojarzy nam się tak nawet podświadomie! To silny, intensywny kolor, którego noszenie dodaje nam energii – chociaż nie nosimy go bardzo często.

Być czerwonym ze złości

Czerwony kojarzy się również z bardzo silnymi emocjami – nie tylko z miłością. Zaczerwienić możemy się ze wstydu bądź ze złości, jak nam mówią znane, polskie przysłowia. Jedno jest pewne i pasuje do całej symboliki czerwieni – to kolor mocny, intensywny, pobudzający zmysły!