Różne rodzaje damskich spodni dresowych

Spodnie dresowe pojawiają się na pokazach największych projektantów i cieszą się coraz większą popularnością. Stało się tak najprawdopodobniej za sprawą dwóch czynników. Po pierwsze nastąpił rozwój trendu związanego ze zdrowym stylem życia. Wiele kobiet decyduje się na podjęcie aktywności fizycznej i potrzebują do tego odpowiedniego stroju. Drugim czynnikiem jest oczywiście pandemia.

Spodnie dresowe na każdą okazję

Czy w obecnych czasach dresy można zakładać przy wszystkich okazjach? W znacznym stopniu odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Kobiety decydując się na zakup nowej pary spodni dresowych muszą wiedzieć, czy będą to spodnie przeznaczone na salę treningową, czy być może do teatru. Na wielkie wyjście proponowane są delikatne dresy z błyszczącego jedwabiu. Najlepszym dopełnieniem będą luksusowe dodatki oraz botki na szpilce. Na mniej oficjalne wyjścia jedwab można zastąpić welurem lub aksamitem. Komplety dresowe z tych materiałów sprawdzą się przy stylizacjach casualowych. Wybierając elegancką wersję dresów, warto zwrócić uwagę na estetykę wykończenia. W wielu propozycjach pojawiają się umieszczone w pasie wstążeczki, które mają zastąpić zwykłe troczki. Dzięki ładnemu zaznaczeniu talii spodnie można nosić w komplecie z wciągniętą do środka bluzką.

Szukając damskich spodni dresowych przeznaczonych na trening, można spotkać się z wieloma nowościami. Przede wszystkim coraz większy nacisk kładzie się na jakość tkanin. Odzież sportowa powinna być bezpieczna dla ciała i pomagać w utrzymaniu prawidłowej cyrkulacji powietrza podczas wysiłku.

Modele spodni dresowych dopasowane do figury

Jak wybrać spodnie dresowe damskie? To pytanie zadają sobie najczęściej panie, które obawiają się, że luźne spodnie dodadzą im kilogramów, a obcisłe za bardzo podkreślą wszystkie niedoskonałości. Nic bardziej mylnego, spodnie można dobrać do każdej figury trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Jedna z nich brzmi, że popularne rybaczki, czyli spodnie z nogawkami 3/4 skracają optycznie nie tylko nogi, ale także całą sylwetkę. Dlatego rybaczki są odpowiednie dla dziewczyn wysokich. Jeśli jednak któraś z pań bardzo chciałaby się stać posiadaczką tego typu dresów, warto zwrócić uwagę na te, które mają z boku lampasy. Pionowe pasy są niezwykle ładną i modną ozdobą, a przy okazji wydłużą nogę. Innym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest wybranie dresów bez ściągaczy na dole z luźno puszczonymi nogawkami sięgającymi poniżej kostki.

Hitem ostatnich lat jest powrót dresowych damskich spodni z wysokim stanem. Zdecydowanie powinny być one rozważane przy wyborze spodni dresowych przez panie, które chcą ukryć zbytnio wystający brzuszek, zaznaczyć wcięcie w talii lub wydłużyć i wysmuklić sylwetkę. Należy tylko zwrócić uwagę, aby materiał u góry był usztywniony na przykład przez grubą, szeroką gumę. W przeciwnym razie miękka tkanina jeszcze bardziej uwydatni to, co panie chciały zamaskować.

Spodnie dresowe do ćwiczeń i do pracy w domu

Przy wyborze spodni dresowych trzeba się kierować wygodą oraz rodzajem aktywności do jakich będą używane. Można zauważyć, że w modzie sportowej dokonał się pewien podział i do różnych dyscyplin sportu używane są inne stroje. Kobiety ćwiczące na siłowni lub w klubach fitness w zdecydowanej większości wybierają obcisłe spodnie dresowe. Zazwyczaj są to legginsy lub joggery zakończone ściągaczami. Elastyczne tkaniny pozwalają na dużą swobodę ruchów i jednocześnie ładnie podkreślają zalety figury. Spodnie dresowe o tradycyjnym kroju z rozszerzanymi nogawkami znacznie częściej zakładane są podczas rozgrzewki lub na amatorskie treningi w grach zespołowych. 

Luźne spodnie dresowe wybierane są też do pracy w domu. W ostatnich kilkunastu miesiącach dresy były bardzo często strojem biznesowym i zawodowym wykorzystywanym podczas spotkań zdalnych ze współpracownikami lub przełożonymi. 

Wiele kobiet wybiera zwykłe spodnie dresowe do wykonywania prac domowych, czyli sprzątania, odkurzania i tym podobnych. Nie ma co ukrywać, że dresy sprawdzają się w tej sytuacji najlepiej.