Rękawiczki skórzane – klasyka i elegancja

Rękawiczki są niezbędnym elementem ubioru podczas jesieni i zimy. Chociaż ich głównym zadaniem jest ochrona dłoni przed zimnem, wiele osób szuka rękawiczek, które można zakładać na oficjalne uroczystości i spotkania, a w tym przypadku stosowne będą jedynie rękawiczki skórzane.

Zastosowana skóra

Rękawiczki takie dostępne są w wielkiej liczbie modeli, które różnią się od siebie między innymi jakością użytej skóry, a także materiałem stanowiącym ich wykończenie.

Skóra może być cieńsza lub grubsza – oczywiście lepiej jest zawsze wybrać porządną, grubą i sztywniejszą skórę, która do tego będzie dobrze wyprawiona.

Wystrzegać należy się rękawiczek wykonanych se skóry syntetycznej, która nie pozwala skórze dłoni oddychać, przez co pojawiają się na nich wysypki, a osoby ze skłonnościami do infekcji grzybiczych mogą dostać grzybicy paznokci. W wielu przypadkach rękawiczki takie powodują też silne reakcje alergiczne, gdyż bardzo wiele osób jest uczulonych na tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest skóra syntetyczna.

Wykończenie

Rękawiczki skórzane powinny być też dobrze wykończone, a użyte mogą być do tego rozmaite materiały. To które wybrać, zależy między innymi od planowanego zastosowania. Bardzo popularne są modele rękawiczek skórzanych wykończonych przy pomocy polaru, jednak jest to materiał syntetyczny, którego powinno się raczej unikać, stawiając na wełnę.

Jeżeli priorytetem jest jednak elegancja, tu bez wątpienia powinno wybrać się rękawiczki skórzane z wykończeniem jedwabnym. To one najlepiej nadają się na różnego rodzaju spotkania i uroczystości o charakterze oficjalnym, doskonale wyglądając i robiąc wrażenie na innych. Jednocześnie nie chronią one przed mrozem tak skutecznie, jak te, do których wykończenia użyto polaru lub wełny.

Na koniec warto wspomnieć, że rękawiczki takie powinny być zawsze świetnie dopasowane do dłoni, a ich rozmiar określa się w calach. Wystarczy zmierzyć obwód dłoni na wysokości kostek. Nie trzeba za to uwzględniać długości palców, bo ta jest zawsze proporcjonalna do obwodu dłoni.