Pierścionek z cytrynem – symbolika

Oryginalny i piękny upominek, jakim jest pierścionek z cytrynem, niesie ze sobą również symboliczny przekaz przypisywany temu szlachetnemu kamieniowi od wieków. Jakie są właściwości cytrynu? Czy pierścionek z cytrynem sprawdzi się w charakterze pierścionka zaręczynowego?

Cytryn pierścionek – symbolika

Cytryn jest szlachetną odmianą kwarcu o barwie od żółtej do pomarańczowej i jest cenionym kamieniem jubilerskim. Biżuteria z cytrynami jest elegancka i oryginalna. Od wieków cytryn jest uważany za kamień szczęścia i optymizmu, który pomaga rozproszyć negatywne energie i pozostaje odporny na ich wpływy. Noszenie pierścionka z cytrynem ma wzmagać pewność siebie, siłę woli oraz kreatywność. Ten kamień o słonecznej barwie niesie ze sobą optymizm i pomaga cieszyć się nawet niewielkimi przyjemnościami, wzmaga entuzjazm i sprzyja kreatywnemu rozwiązywaniu problemów.

Pierścionki zaręczynowe z cytrynem

Pierścionek zaręczynowy z cytrynem (https://www.marko.pl/zlote-pierscionki-z-cytrynem) to idealny wybór, jeśli szukamy czegoś niebanalnego i znaczącego. Cytryn w pierścionku zaręczynowym może symbolizować, że osoba, której się oświadczamy, jest naszym promieniem słońca – przynosi ze sobą optymizm i radość nawet w trudnych chwilach. Jako że cytryn wzmacnia kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów, użycie go w pierścionku zaręczynowym oznacza również chęć zbudowania związku, który będzie wspólnym sukcesem.

pierścionek z cytrynem

Cytryn przynosi uśmiech i nadzieję na słoneczne jutro, a także sprzyja osobom poszukującym nowych kierunków w życiu, więc pierścionek zaręczynowy z cytrynem niesie przekaz – pragnę poszukiwać codziennego szczęścia właśnie z Tobą. Warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy ma podobać się przede wszystkim obdarowywanej osobie, więc upewnijmy się, że podoba jej się kolor wybranego przez nas kamienia szlachetnego oraz czy na pewno pasuje on do jej karnacji.