Jaką suknię wybrać na ślub przyjaciółki?

Zaproszenie na ślub z reguły jest radosną informacją. Nasi bliscy albo przyjaciele świętują ważny dzień i chcą, abyśmy im w tym dniu towarzyszyli. Jak zwykle pojawia się tu odwieczne kobiece pytanie: co na siebie włożyć?

Długa czy krótka sukienka?

elegancka sukienka w paski midi

Sukienki damskie online są obecnie dostępne w tak wielu wzorach, kolorach i fasonach, że naprawdę trudno zdecydować się na jedną. Warto pomyśleć, czy chcemy iść na taką uroczystość w długiej czy krótkiej wersji. Latem najczęściej sięgamy po krótkie sukienki z racji upałów albo aby pochwalić się zdobytą opalenizną. Kolorystyka jest tu oczywiście ogromna i jedynie biel jest zarezerwowana tylko dla panny młodej. Nietaktem byłoby pokazać się na ślubie w kolorze sukni takim, jak ona. Bywają jednak panie, które na takich uroczystościach czują się najlepiej w długich sukniach. Nie ma się co zmuszać do zmieniania stylu, bo i o naszą wygodę tu chodzi. Letnie sukienki wieczorowe mogą być także piękne i zwiewne.

Nie szokujmy naszych przyjaciół i rodziny

Nawet jeżeli jesteśmy typem o ekstrawaganckich upodobaniach modowych, na ślub w rodzinie czy to w gronie przyjaciół powinnyśmy wybrać coś mniej szokującego. To panna młoda ma być w centrum zainteresowania, a nie nasza neonowa czy skandalicznie krótka sukienka. Czarny kolor w naszej kulturze jest przypisany głównie pogrzebom więc tego również powinnyśmy unikać. Obecnie modne sukienki są naprawdę w wielu oryginalnych stylach i kolorach, a poszaleć można z dodatkami, jak choćby z torebką, bez której żadna dziewczyna się nie rusza.

Dobre wrażenie i wspomnienia

Pamiętajmy, że nagrania i zdjęcia ze ślubu pozostaną na długi czas. Lepiej zostawić po sobie dobre wrażenie niż po latach żałować, że było się nieodpowiednio ubranym w ważnym dla kogoś bliskiego dniu.