Do jakich kobiet pasuje pierścionek zaręczynowy z szafirem?

W Polsce jedną z tradycji jest wręczane pierścionka zaręczynowego z diamentem. Warto jednak wspomnieć o tym, że do wyboru jest wiele innych kamieni szlachetnych, dzięki którym można wykonać niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy.

Szafir – do jakich kobiet pasuje najlepiej?

Pierścionek zaręczynowy z szafirem ma kolor niebieski, dlatego też doskonale pasować będzie przede wszystkim do blondynek. Wynika to oczywiście z tego, że niesamowity blask niebieskiego kamienia doskonale komponować będzie się z jasnymi włosami. Kobiety, które mają dość jasny odcień skóry powinny rozglądać się właśnie za biżuterią w niebieskich odcieniach. Szafir doskonale prezentuje się także w połączeniu z rubinami i brylantami. Warto postawić przede wszystkim na oryginalny pierścionek zaręczynowy z szafirem w otoczeniu jasnych brylantów.

Jakie zalety ma szafir?

Szafirowy pierścionek zaręczynowy może pochwalić się bardzo wysoką twardością i wysoką przezroczystością. Szafir jak powszechnie wiadomo pozyskiwany jest głównie ze skał metamorficznych, które bardzo bogate są przede wszystkim w tlenek glinu. Najlepszy jakościowo szafir wydobywany jest w Tajlandii, RPA, Indii i Rosji. Oryginalny pierścionek zaręczynowy z szafirem to inwestycja na lata, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Pamiętać należy jedynie o tym, aby dokonywać zakupu u rzetelnych i sprawdzonych dostawców. Niestety pierścionki z kamieniami szlachetnymi są dość często podrabiane.