Czym kierować się wybierając bluzki damskie?

Bluzki to jeden z najpopularniejszych elementów damskiej garderoby. Zanim jednak dokona się wyboru jakiejś bluzki, należy przejrzeć kilka albo i nawet kilkanaście różnych propozycji. Dobrze byłoby zatem wiedzieć, jakie kryteria brać pod uwagę podczas zakupów. Znacząco zwiększa to szanse na znalezienie atrakcyjnego wizualnie i cenowo elementu garderoby. 

Odpowiedni rozmiar i fason

Każda przedstawicielka płci pięknej pragnie wyglądać atrakcyjnie. Zdecydowana większość kobiet nie chce również rezygnować z wygody. Na szczęście, absolutnie nie trzeba tego robić! W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych np. pod tym linkiem znaleźć można bowiem całkiem bogaty wybór różnego rodzaju bluzek damskich. Najważniejsze jest to, aby bluzka posiadała odpowiedni rozmiar. Każda kobieta może jednak preferować nieco inny krój ubrania. Niektórym przedstawicielkom płci pięknej najbardziej pasowały będą bluzki damskie o kroju slim. Inne panie wybiorą zaś bluzki oversize. Swoją uwagę warto zwracać nie tylko na ogół, ale również i na szczegóły. Trzeba zatem bacznie przyjrzeć się takim detalom jak:

  • kołnierz
  • rękawy
  • guziki
  • wiązania

Nie każda bluzka damska musi oczywiście posiadać wymienione wyżej elementy. Niektóre kobiety mogą mieć jednak jasno sprecyzowane oczekiwania co do tego, jak ma wyglądać ubranie, które zakupią. 

Jaki kolor wybrać?

Przy wyborze bluzki należałoby zwrócić swoją uwagę także na jej kolor. Wydaje się, że w tej kwestii najlepiej będzie kierować się swoimi własnymi preferencjami. Kobiety, które dobrze czują się w krzykliwych barwach mogą zdecydować się na czerwone, kobaltowe bądź zielone bluzki damskie. Miłośniczki klasyki raczej będą chciały postawić na czerń, granat czy biel. Śmiało można również eksperymentować ze wzorami, zarówno tymi ponadczasowymi, jak i nowoczesnymi. Do tych pierwszych na pewno można zaliczyć groszki oraz kwiaty. 

bluzki damskie

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Wybierając bluzkę damską należałoby również zwrócić swoją uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie inwestycja w ubrania z tkanin, które pozwalają skórze oddychać i są dla niej przyjazne. Wśród takich materiałów znajdują się na pewno jedwab, wiskoza, cupro czy acetat. Śmiało można zainwestować także w bluzkę z lnu. Nie należałoby natomiast decydować się na ubrania wykonane z poliestru. Jest to materiał wyjątkowo nieprzyjazny ciału, który nie pozwala skórze oddychać. Doprowadza to do intensywnego pocenia się naskórka, co może być szczególnie kłopotliwe w miesiącach letnich.