Czy koszula do karmienia jest w ogóle potrzebna?

Poród to wydarzenie dla wielu kobiet najważniejsze w życiu, zwłaszcza ten pierwszy poród. Im jest trudniejszy, tym na dłużej zostaje w pamięci. Jednak trudności nie kończą się z chwilą wydania maleństwa na świat. One się dopiero wówczas zaczynają. Młoda mama staje przed wieloma dylematami. Musi sobie między innymi odpowiedzieć na pytanie, czy karmić malucha piersią, czy z butelki.

Jak karmić maleństwo?

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia są zgodni co do jednego. Najlepszą i zalecaną metodą karmienia małego człowieka jest pokarm produkowany przez jego matkę. Oczywiście w sytuacji, gdy matka nie może karmić, lub gdy maluch odmawia przyjmowania takiego mleka, to trzeba się zdecydować na pożywienie zastępcze, jednak w innych przypadkach warto karmić piersią. Jak to robić, aby było wygodnie i maluchowi i jego mamie?

Koszule nocne do karmienia

Warto jeszcze przed porodem zadbać o to, aby koszula nocna dla karmiącej mamy była zawsze pod ręką. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie w przypadku karmienia dziecka piersią. Owszem, można też wykorzystać do karmienia zwykłe koszule, jednak by dziecko mogło spokojnie jeść, to trzeba je wysoko podwijać, a nie każda kobieta będzie się czuła wówczas komfortowo. Koszule można dostać w sklepach z artykułami dla przyszłych mam. Wybór zarówno modeli, rozmiarów, jak i wersji kolorystycznych jest bardzo duży, z pewnością każda pani znajdzie coś, co trafi w jej gust, choć w tym przypadku główny nacisk warto położyć przede wszystkim na wygodę.