Coś dla Ciebie, coś dla niego…

Części garderoby podkreślających kobiecość jest wiele. Każda przedstawicielka płci pięknej lubi czuć się kobieco i atrakcyjne. Niemal w każdej kobiecej garderobie znajdzie się miejsce dla pończoch. Te z pozoru niewinne dodatki sprawiają, że kobieta staje się obiektem pożądania każdego mężczyzny.

Dlaczego tak właściwie akurat pończochy tak działają na mężczyzn trudno powiedzieć. Dziś ta część bielizny nie jest tak popularna, ponieważ kilka dekad temu została wyparta z rynku przez rajstopy. Czar pończoch jednak nie prysł. Dziś są synonimem klasy i kobiecego wdzięku, za którym faceci wprost przepadają. Nie wierzycie? Zapytajcie w sklepach z bielizną, co faceci kupują swoim żoną na prezent. Odpowiedź nie powinna Was zaskoczyć.

Nasze babcie używające przed laty pończoch na co dzień nawet nie wyobrażały sobie, że za kilkadziesiąt lat ich bielizna stanie się towarem tak ekskluzywnym i – nie bójmy się użyć tego słowa – wyzywającym. Pończochy kobietom kojarzą się z wygodą i elegancją. Zakładane zazwyczaj do sukien wieczorowych są swojego rodzaju wyjątkowe jak okazja, na którą zostają założone.

Co innego o pończochach myślą mężczyźni. Dla nich jest to atrybut kobiety wyzwolonej seksualnie, dominującej, a w połączeniu z butami na wysokim obcasie i gorsetem, maluje się obraz kobiety idealnej. Skąd tak wypaczona opinia pończochach zrodziła się w męskich głowach? Jakie są jej początki i geneza, to już nie temat na dziś.

Dobrze, że kobiety nie zapomniały o pończochach, bo dla nich również jest miejsce w każdej garderobie.