Wybieramy najmodniejsze marynarki tego sezonu!

Marynarka damska, czyli żakiet, to obecnie jeden z najmodniejszych elementów damskiej garderoby. Nie będzie wcale niezgodne z prawdą, jeśli stwierdzi się, że w niemal każdej kobiecej szafie jest co najmniej jeden egzemplarz takiego ubioru. Powodów tego jest wiele, ale zasadnicze jest to, że marynarka damska to niezwykle uniwersalne okrycie wierzchnie, a dzięki temu, że są one dostępne w tak wielu wzorach, fasonach i kolorach, ich funkcjonalność jest jeszcze większa.

Marynarka damska nadaje się na różne okazje

Sklepy odzieżowe oferują dziś ogromny asortyment marynarek damskich, czyli żakietów. Od bardzo formalnych, poprzez uniwersalne, casualowe oraz typowo sportowe. Te pierwsze są idealne do noszenia w miejscach pracy, gdzie obowiązuje dress code. Pasują one zarówno do spódnic, jak i spodni i odpowiednio dobrane do figury na pewno będą idealnie komponować się ze strojami męskimi. Wśród rodzajów codziennych najmodniejsze fasony damskich marynarek to te, które można założyć do różnych części garderoby, począwszy od koszowych spódnic, a na zwykłych dżinsach skończywszy.

Marynarka idealna jako strój formalny

Dla wielu kobiet dobór formalnego stroju do miejsc pracy takich jak biura czy urzędy to często problem. A można je łatwo rozwiązać dzięki zwykłe marynarce. Świetnie komponować się będzie w jednokolorowym komplecie, jak również pasować do wielu rodzajów spodni, sukienek i spódnic. Obecnie najmodniejsze marynarki damskie są powszechnie dostępne na polskim rynku i nie ma problemów z ich zakupem.

Modne marynarki damskie na co dzień

Choć marynarka kojarzy się bardziej z formalnym strojem to jej sportowe wersje są idealne na niemal każdą okazję. Jeśli chodzi o modne marynarki damskie trendy 2017 pokazują, że chętnie noszone są damskie marynarki dresowe i dzianinowe. Założone do jeansów, z podwiniętymi rękawami, dodają polotu każdej kobiecie i pozwalają czuć się jednocześnie elegancko i swobodnie.