Trendy modowe

Czy trendy mody mają wpływ na nasz gust? Czy my sami kreujemy własny styl ubierania, czy raczej projektanci i gwiazdy dyktują nam co będziemy nosić danego sezonu, to głębokie pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Lubimy ubierać się modnie, a zarazem wyróżniać się z otoczenia. Szukamy zatem tzw. perełek. Ubieranie siebie i swojej rodziny jest więc sprawą indywidualną, dostosowaną do naszych oczekiwań.

Co noszą dzieci?

Dzieci noszą wygodne stroje. Bluzy, bluzeczki i często sportowe rzeczy. Dziewczynki lubią się stroić, nawet te malutkie. Naśladują mamę, a nawet potajemnie wyciągają ubrania z jej szafy. Lubią również przymierzać buty mamy. Czują się wtedy dorosłe, jak mama. Natomiast chłopcy często przywiązują mniej wagi do stroju. Mają inne zajęcia, bardziej interesuje ich co tata kombinuje w garażu od kilku godzin. Kolorystyka również nie robi na nich wrażenia. Ogólnie dzieci są ubierane przez dorosłych, a więc często zgodnie z modą i gustem rodziców.

Styl dzieci w wieku szkolnym

Dzieci uczęszczające do szkoły, ubierają się zwykle podobnie. Wiek dorastania ma to do siebie, że lubią się porównywać i naśladować. Bluzki dla dziewczynek (tutaj), to jedna z najważniejszych części garderoby. Dziewczyny kupują więc podobne lub takie same. Chłopcy mają swoje ulubione czapki z daszkiem, lub buty, o których również dużo rozmawiają. Moda jest więc częstym tematem rozmów ludzi w każdym wieku.