Trend na folk, czerwone kwiaty i gwiazdozbiory

2017 rokiem różnorodnych inspiracji

Obecne stylizacje nie są ukierunkowane w jedną stronę. Projektanci przygotowali ponadczasowe klasyki i oryginalne, futurystyczne kreacje. Sezon upływa pod hasłem różnorodności. Najmodniejsze sukienki koktajlowe 2017 bazują na asymetrii. Królują sukienki z wydłużonym tyłem, z jednym dłuższym bokiem lub odsłaniające jedno ramię.

Projektanci w swoich stylizacjach odkrywają nie tylko ramiona, ale i plecy. Zgodnie z nowym trendem najmodniejsze fasony sukienek koktajlowych to te, z bardzo głębokimi dekoltami na plecach. Najmodniejsze fasony sukienek koktajlowych wyraźnie nawiązują do stylu hiszpańskiego. Kreacje są bardzo obfite w falbany, które utrzymują się w trendach od poprzedniego sezonu.  W poszukiwaniu kolejnych inspiracji projektanci wykorzystali elementy ludowe. Dominuje dużo wzorów, faktur i haft. W kolekcjach największych marek najmodniejsze sukienki koktajlowe są ozdobione haftem układającym się w gwiazdozbiory.

Grochy, kwiaty i galaktyka

W obecnym sezonie projektanci stawiają na różnorodność wzorów. Wśród dominujących kształtów są grochy. Najpopularniejsze zestawy to czarne grochy na białym tle lub białe na granatowym.  Projektanci z odwagą patrzą w przyszłość lansując futurystyczne sukienki. Kosmos pojawia się w modzie pod wieloma postaciami. W stylizacjach dominują metaliczne tkaniny lub tkaniny w kosmiczne wzory – gwiazdy, księżyce, czy marsjańskie krajobrazy.

Kolejna inspiracja projektantów wykorzystuje motyw roślin ozdobnych. Modne sukienki koktajlowe trendy 2017 zachwycają florystycznymi wzorami. Kwiaty zawładnęły wszystkimi kolekcjami, niezależnie od pory roku. Głównym motywem stylizacji są duże kwiaty w stylu retro, jak na starym gobelinie, a także tradycyjne róże.

Bogactwo kolorystyczne

Obecny sezon niezaprzeczalnie należy również do kolorów. Projektanci stawiają głównie na ostry karmin (głęboką czerwień), co jest widoczne w wielu stylizacjach. W koktajlowych trendach 2017 dominuje paleta mocnych, intensywnych kolorów, a także czekoladowy brąz, złoto, oranż, cytryna, czy intensywny granat. W 2017 roku styliści mody stawiają na romantyczny, pociągający i dynamiczny styl. Całość dopełniają elektryzujące kolory.