Swetry męskie

swetry męskie

Kiedyś swetry męskie wcale nie były tak popularne. Wielu mężczyzn wzbraniało się przed ich noszeniem, gdyż nie kojarzyły się zbyt dobrze – czy w prostym swetrze można wyglądać stylowo? W końcu jednak męskie swetry także zostały docenione i teraz z pewnością żaden mężczyzna nie wyobraża sobie zimowych dni bez towarzystwa ciepłego swetra, który uchroni go nawet przed minusowymi temperaturami. W sezonie jesienno-zimowym dobry sweter męski to podstawa.

Jakie są najmodniejsze swetry na aktualny sezon?

Niezmiennie popularne są swetry z oryginalnym splotem, tak zwanymi warkoczykami. Nie jest to jednak model swetra, który pasować będzie wszystkim mężczyznom. Doskonale wygląda on u szczupłych i wysokich panów, ale tych nieco grubszych może niestety dodatkowo optycznie pogrubić. Dlatego też z tego typu swetrami trzeba naprawdę uważać.

Niezwykłą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także swetry ze skandynawskimi motywami. Sprawdzą się one nie tylko w okresie świątecznym. Swetry z motywami skandynawskimi spokojnie nosić można przez cały rok.

Nie można też zapominać o kardiganach – czyli długich, rozpinanych swetrach. Dobrze dobrane z powodzeniem mogą zastąpić marynarkę w mniej formalnych stylizacjach.

Męski sweter powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnej sylwetki mężczyzny. Lepiej, gdy swetry męskie są bardziej dopasowane niż zbyt luźne.

Jaki kolor powinien mieć odpowiedni męski sweter?

Utarło się, że mężczyźni wolą kolory stonowane i po takie też najczęściej sięgają. To prawda, że w sklepach zazwyczaj znajdziemy męskie swetry w bardzo klasycznych kolorach, takich jak biel, czarny, szary lub granatowy. Na całe szczęście panowie są coraz bardziej otwarci i coraz częściej na ulicach można zobaczyć mężczyzn w swetrach w żywych barwach. Projektanci coraz częściej stawiają więc na czerwień i zieleń.