Swetry damskie w wersji świątecznej

swetry damskie

Swetry damskie świąteczne pojawiają się zawsze w sklepach w okolicy grudnia. Przedstawiają na ogół renifery, bałwanki czy choinki. Czy warto po takie sweterki damskie w ogóle sięgać? To symbol kiczu, a może czasem dobrze jest nieco zaszaleć w tym względzie?

Moda prosto z USA

Wełniane swetry damskie nie kojarzą się zbyt dobrze. W pewnym momencie te z symbolami świątecznymi stały się nawet symbolem obciachu i złego gustu. Noszenie ich nie było zbyt dobrze postrzegane. Teraz jednak wiele się zmieniło i popularne swetry damskie z motywami świątecznymi stały się bardzo modne. To propozycja dla kobiet, które mają dystans do siebie i lubią nieco zaszaleć. Sweterki tego rodzaju najpierw pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Początkowo nosiły je tylko dzieci, ale z czasem pojawiły się i w szafach osób dorosłych.

Z czym  nosić świąteczne sweterki damskie?

Takie swetry wymagają przede wszystkim sporego dystansu do siebie. Nie są one eleganckie, ale nieco infantylne, ale w okolicach świąt Bożego Narodzenia można sobie na to pozwolić. Nosi się je do różnego rodzaju spodni i spódniczek. Do modeli nieco dłuższych wystarczy założyć ciepłe legginsy lub klasyczne rurki. Te krótsze dobrze prezentować się będą zestawione z rozkloszowaną spódniczką. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej stylizacji to zawsze świąteczny damski sweter gra główną rolę. Dlatego nie warto szukać na siłę dla niego konkurencji.

Rozwiązania idealne na święta

Swetry świąteczne bywają różne. Nie trzeba od razu decydować się na efektowny, rzucający się w oczy wzór. W sklepach znaleźć można bowiem i swetry nieco spokojniejsze, które jednak są świąteczne. Motyw bałwanka czy renifera pojawia się na nich jedynie jako akcent, a nie  główny elementy. Taki sweter to propozycja idealna na rodzinny wieczór wigilijny w gronie najbliższych osób.