Stylowe kalosze – pomysł na odrobinę szaleństwa w modzie!

Kobiety często są przywiązane do swoich butów. Uważamy je za wyjątkowy element stylizacji. Pokazuje to szczególne umiłowanie do szpilek. Są jednak dni, gdy nie możemy pozwolić sobie na to, aby nosić piękne buty, ponieważ nie chcemy ich zniszczyć.

Kalosze nie tylko dla dzieci

błyszczące kaloszeKalosze damskie coraz częściej możemy spotkać w szafach młodych dziewczyn i dorosłych kobiet. Szczególnie jesienią i zimą sprawdzają się doskonale. Niegdyś ubieraliśmy je tylko dzieciom, właśnie ze względu na praktyczne zastosowanie. Obecnie, kiedy nie jest konieczny formalny, pełen elegancji strój gumowce będą dobrym rozwiązaniem.

Łatwość użytkowania

Jeśli wybieramy spośród kolorowych niebanalnych modeli, wprowadzamy do stylizacji element zaskoczenia, odmienia to smutny, jesienny dzień. W sytuacji, kiedy chcemy ochronić stopy przed zimnem i ubrać się szybko, dobrym wyborem będą tradycyjne czarne lub szare kalosze damskie krótkie. Są obecne na polskim rynku od wielu sezonów. Ciężko je zniszczyć i właściwie nie wymagają konserwacji. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatka. Ta łatwość użytkowania sprawia, że te buty mają wiele zwolenniczek.

Kalosze a figura

Kiedy zbliża się jesień niektóre sklepy mają na swoich półkach kalosze ocieplane damskie. Można je znaleźć w sklepach stacjonarnych, ale większy wybór będzie zawsze w internecie. Sylwetka niektórych pań nie pozwala na ubieranie długich kaloszy. Dzieje się tak w przypadku kobiet niskich i puszystych, wtedy warto przymierzyć kalosze damskie krótkie. Można wybrać model uniwersalny lub nieco bardziej ekstrawagancki. Niektóre gumowce swoim wyglądem przypominają zwykłe kozaki z wysoką cholewką. Trzeba jednak pamiętać, że ten typ obuwia optycznie poszerza łydki. Zawsze dobrze w nich będą wyglądać szczupłe panie z długimi nogami. Warto przemyśleć, do jakiej kurtki będziemy je nosić, na pewno nie będą pasować do eleganckiego płaszcza.