Skórzane buty – absolutne must have każdego mężczyzny

Zdarzają się okazje, że każdy mężczyzna musi założyć eleganckie obuwie. Zatem takie buty są absolutnym must have, jednak mimo to wciąż wielu Panów nie posiada takich butów i zastanawiają się jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Otóż odpowiedź nie jest wcale taka trudna, ważna jest jakość, wygoda oraz wygląd.

Bo jakość jest najważniejsza

buty klasyczne koloru czarnegoDecydując się na wybór eleganckiego obuwia, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość, czyli materiał, z którego zostały one wykonane. Przede wszystkim warto wybierać skórę naturalną, która jest synonimem luksusu i dobrego stylu. Takie modele są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po wielu latach świetnie się prezentują, a w razie konieczności wystarczy tylko oddać jest do renowacji i dzięki temu zyskują swoje „drugie życie

Wygoda ma znaczenie

Klasyczne obuwie ze skóry naturalnej są również bardzo wygodne. Naturalny materiał pozwala skórze oddychać i zapobiega nadmiernej potliwości stóp. Warto zwrócić uwagę, że wybierając dobrej jakości skórzane buty nie narażamy się na otarcia, czy też odciski. Są one także bardzo bezpieczne i mogą je nosić nawet alergicy, czy też astmatycy.

Buty garniturowe – bo liczy się styl

Wybierając buty na eleganckie uroczystości, warto zdecydować się na buty garniturowe. Pasują one, jak sama nazwa wskazuje do garnituru, ale również sprawdzą się do eleganckich codziennych stylizacji, jak i do pracy, gdzie obowiązuje dress code. Warto tutaj zdecydować się na stonowaną kolorystykę, dzięki temu zyskujemy klasyczne buty idealne na wiele okazji. Czarny i brązowy jest zawsze w modzie, zatem to najlepszy wybór. Najbardziej eleganckie są oksfordy oraz derby. Z kolei mężczyźni, którzy kochają modę mogą wybrać bardziej odważne modele. Mogą np. wybrać obuwie monk, które charakteryzują się ciekawą klamrą.