Rodzaje męskich kamizelek

Kamizelki męskie były bardzo popularne w latach poprzednich. W dzisiejszych czasach jednak znowu wracają do sklepów. Warto jednak wiedzieć o tym, że można spotkać ich kilka rodzajów. Przed dokonaniem zakupu, warto wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne.

Kamizelka jednorzędowa

Jest to klasyczny model kamizelki męskiej, najczęściej spotykany aktualnie w sklepach. Można je dostać w fasonie z klapami albo bez nich. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ze względu na swój model dobrze sprawdzają się w połączeniu z garniturem. Nadają się więc raczej na uroczystości formalne. Na co dzień raczej nie pasują.  Dlatego też można je dostać raczej w klasycznej kolorystyce. Spotykanymi często kolorami są czerń, granat, odcienie szarości, czy brąz.

Kamizelka dwurzędowa

Kamizelka dwurzędowa charakteryzuje się tym, że na środku występują na niej dwa rzędy guzików. Podobnie ja jednorzędowa występuje w wersji z klapami albo bez. Nadają się do noszenia zarówno na formalne uroczystości, jak i na co dzień. Ich kolorystyka powinna być dobierana do reszty codziennego stroju. Świetnie sprawdzają się z gładkimi koszulami. Te, które są ozdobione we wzory raczej nie pasują do kamizelek. Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na swoją budowę tego typu kamizelek powinny unikać osoby grubsze. Dwurzędowe guziki mogą zwyczajnie poszerzyć i tak już rozbudowaną sylwetkę. Z kolei świetnie sprawdzają się w przypadku osób bardzo szczupłych. Są w stanie je poszerzyć, dzięki czemu sylwetka wygląda na bardziej rozbudowaną.

Podsumowując można powiedzieć, że dwoma najczęściej spotykanymi modelami kamizelek męskich są: kamizelka dwurzędowa i kamizelka jednorzędowa. Obie nadają się do noszenia przy innych okazjach i przy innych męskich sylwetkach. Na to należy zwrócić uwagę wybierając kamizelkę.