Modne płaszcze męskie

Zima i jesień to pory roku, na które należy się przygotować z wyprzedzeniem. Warto już zawczasu pomyśleć nad naszą garderobą i dobrać idealny dla siebie płaszcz męski.

O tej porze roku na ulicach królują smutne czarne kurtki. Dobrej jakości męski płaszcz, choć kojarzony z elegancją, może idealnie pasować także do jeansów czy zwykłych spodni. W ofercie sklepów znajdziemy też bardziej sportowe modele.

Modny płaszcz – modele

Mężczyźni, którzy dbają o swój wygląd, często wybierają ponadczasową klasykę – trencz wiązany w pasie, prawie zawsze w kolorze beżowym. Przywołuje nam na myśl amantów filmowych z dawnych lat. Dzisiaj jednak nikogo nie zdziwi noszony na co dzień.

Typowo casualowym i niewychodzącym z mody odzieniem wierzchnim będzie budrysówka. Kaptur ochroni nas od deszczu, śniegu i wiatru. Przez wielu mężczyzn jest ceniona za wygodę i ciepło.

W sklepach, także tych internetowych znajdziemy wiele rodzajów płaszczy. Warto wybrać model, który doskonale sprawdzi się w sytuacjach formalnych i poza nimi. Dzięki temu nasze odzienie będzie uniwersalne.

Czym powinniśmy kierować się wybierając płaszcz?

Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, które nie zniszczą się szybko, a tym samym posłużą nam dłuższy czas. Zwracajmy więc uwagę czy wykonanie jest staranne i porządne.

Płaszcze męskie wykonane z wełny idealnie sprawdzą się surową zimą. Wełna jest cenionym materiałem, który przepuszcza powietrze. W większość płaszczy dostajemy jednak tylko domieszkę prawdziwej wełny lub kaszmiru. Połączenie w drugą stronę: wełna + domieszka syntetyków sprawdzi się najlepiej, ponieważ płaszcz będzie ciepły, a dzięki dodatkowi syntetycznemu będzie trwalszy. W większości płaszczów utrzymanych w stylu sportowym, wypełnienie będzie syntetyczne lub naturalne, najczęściej uzyskane z piór kaczych i gęsich. Te pierwsze rekomendowane jest alergikom, ale oba tak samo zapewniają ciepło.