Moda męska – czyli jak powinien ubierać się mężczyzna

Moda męska ma różne przejawy. Mogą to być stroje zarówno młodzieżowe i sportowe, jak i eleganckie. Każdy, idąc ścieżką aktualnej mody, jest więc w stanie znaleźć w niej coś dla siebie. Oczywiście bardzo ważne jest to, że ubiór może się różnić, w zależności od sylwetki, czy też wzrostu mężczyzny. Jak więc powinien ubierać się mężczyzna, aby być ubranym modnie?

Budowa ciała

Jest ona kluczowa w kwestii właściwego dopasowania ubrań. Jest ona jednym z najważniejszych czynników oceny danej sylwetki, wraz z symetrią między wzrostem a masą ciała. Aby dobrze i modnie się ubierać, mężczyzna powinien zatem znać swoje wymiary. Pomoże mu to w doborze odpowiedniego rozmiaru. Ważne jest w modzie męskiej, aby odzież męska nie była bowiem ani za długa, ani za krótka. W przeciwnym razie ubiór mężczyzny zniekształca jego sylwetkę.

Kolory i styl ubrań

W zasadzie nie ma większych ograniczeń co do kolorystyki. Styl ubioru stale się zmienia, a dużo zależy od indywidualnych preferencji każdego mężczyzny. Przykładowo w przypadku niskich mężczyzn zarówno dolne, jak i górne warstwy ubioru powinny być zbliżone kolorystycznie, jednak ani ta, ani wiele podobnych zasad nie muszą być rygorystycznie przestrzegane.

Podstawowe zasady ubioru

Pierwszą z nich jest zasada, która mówi, że rękawy okryć wierzchnich powinny pozostać powyżej nadgarstków, nie zjeżdżając na dłoń. Koszule lub koszulki muszą mieć rękawy krótkie, nie sięgające do łokci. Ich długość całkowita powinna zaś kończyć się w środku rozporka spodni. Przywołane spodnie powinny mieć jak najmniejszą harmonijkę u dołu nogawek, więc być możliwie jak najlepiej dopasowane.