Czym charakteryzują się sportowe Nike buty

Marka Nike ma w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli butów i to nie tylko sportowych. To właśnie szeroki i różnorodny wybór sprawia, że wiele osób nie ma zielonego pojęcia, na które modele warto postawić.

Specyficzna konstrukcja cholewki

Sportowe Nike buty wyróżniają się charakterystyczną cholewką Fly Wire. Marka Nike w swoich butach korzysta z mocnych, nylonowych włókien, które przymocowane są w kluczowych miejscach podeszwy i cholewki. To właśnie magiczne włókna odpowiadają za tworzenie całego szkieletu cholewki. Nylonowe włókna doskonale dopasowują się do każdej stopy, dzięki czemu można ją idealnie ustabilizować. Niesamowite włókna znacząco zwiększają również wytrzymałość butów. Pozostała część cholewki bardzo często wypełniana jest bardzo lekkimi materiałami, dzięki czemu buty marki Nike są bardzo lekkie i elastyczne. Największą zaletą jest jednak to, że syntetyczne materiały pozwalają butom swobodnie oddychać, w przeciwieństwie to tradycyjnych skór syntetycznych, które wykorzystywane są przez większość producentów obuwia.

Bezszwowe spajanie poszczególnych warstw obuwia

nike buty

Buty marki Nike mogą pochwalić się niesamowitą technologią Hyperfuse. Mowa tutaj oczywiście o bezszwowym spajaniu poszczególnych warstw materiałów. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii można otrzymać bardzo lekkie, niesłychanie wytrzymałe i przewiewne konstrukcje cholewki. Idealnie połączone materiały zapewniają perfekcyjne dopasowanie do stopy i co najważniejsze znacząco zwiększają wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wszelkie naprężenia. Największą zaletą technologi Hyperfuse jest jednak bardzo niska waga, która w przypadku butów sportowych odgrywa bardzo ważną rolę.

Niezawodne podeszwy

Oryginalne buty marki Nike słyną również z wysokiej jakości podeszwy, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się buty Nike z podeszwami Free. Podeszwy tego typu zaprojektowano w taki sposób, aby idealnie współpracowały ze stopami, dzięki czemu znacząco wzrasta bezpieczeństwo i poprawia się komfort biegania. Flex Grooves to nowoczesna technologia, której głównym zadaniem jest perfekcyjne odwzorowanie naturalnych linii pracy stopy. To właśnie dzięki tej technologii stopy mogą w naturalny sposób pracować niemal z każdym podłożem. Sporą zaletą jest także to, że każdy sportowiec może wybrać rodzaj amortyzacji, który go interesuje. Do wyboru są buty z amortyzacją od 0 do 10. Sportowe Nike buty to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą zdobyć przewagę nad rywalami.